Pakalpojumi

Ofsets

Ofsetdruka ir pašlaik visizplatītākais iespiešanas veids. Šo tehnoloģiju izmanto praktiski visa veida poligrāfijas produkcijas ražošanā. Pārsvarā ofsetu pielieto papīra un kartona apdrukai (skrējlapas, veidlapas, reklāmas bukleti), kā arī drukājot uz līmplēvem (uzlīmes).

Ofseta drukas procesā notiek drukas formas mitrināšana un pārklāšana ar krāsu, tālāk notiek formas cilindra kontakts ar gumijas cilindru un krāsa no formas pāriet uz ofseta gumiju. Pēdējās cikla stadijas laikā attēls zem spiediena tiek pārnests uz papīra vai cita materiāla.

Daudzkrāsu ofseta lokšņu iespiedmašīnās katras krāsas druka notiek savā sekcijā, tāpēc ja sekciju nav pietiekoši daudz, materiālu laiž mašīnai cauri vairākas reizes, drukājot katru krāsu atsevišķi.

No citiem drukas veidiem ofsets atšķīrās ar ļoti augstu produkcijas kvalitāti, drošību un izdevīgumu lielu tirāžu ražošanā. Ofsetam dod priekšroku arī laika ekonomijas dēļ, drukājot lielas (no 1000 gab. un vairāk) tirāžas.

 

Digitāldruka

Šobrīd tā ir ātrākā metode operatīvai poligrāfijas produkcijas ražošanai. Digitālā druka dod iespēju steidzami nodrukāt vizītkartes un citu produkciju: prospektus, skrējlapas, atklātnes un ielūgumus. Digitāldrukas pamatpriekšrocība ir tas, ka dokumenti tiek sūtīti uz druku uzreiz no datora, bez sarežģītu sagatavošanas procesu starpniecības.

Digitāldruka ir nosacīti jaunā tehnoloģija un digitālās drukas aprīkojums pēc būtibas ir liels lāzerprinteris.

Bez pasūtījuma operativitātes, digitālā druka atšķirās ar īpaši mazo turāžu izgatavošanas izdevīgumu un ir ideāli piemērota poligrāfijas produkcijas izgatavošanai ar mainīgu informāciju ( numerācija, svītru kodi un citi dati). Digitālās drukas kvalitāte līdzinās ofsetam, kaut gan ir arī virkne trūkumu : digitāldruka izskatās dīvaini uz tumša papīra, krāsas  atbilst etalonu krāsām (piemēram Pantone), bet nevar attēlot tās precīzi. Nevar drukāt ar metalizētām krāsām un salīdzinot ar ofsetu, rastra pāreju attēliem ir sliktākā kvalitāte.

 

Sietspiede

Vārda sietspiede ( serigrafia jeb zīdspiede) izcelsme ir divu grieķu vārdu savienojums : seri (zīds) un grafia (attēls). Metodes pirmsākums meklējams seno finikiešu zīda dekorēšanas tehnikā, bet savu patreizējo izskatu sietspiede ieguva XX gadsimta 30.-50. gados.

Sietspiedes tehnoloģiska procesa gaitā krāsas vai speciālas pastas biezā kārta tiek izspiestas caur speciālo sietu (trafaretu) uz dažādām virsmām. Ar šīs metodes palīdzību var izgatavot vizītkartes, veidlapas, aploksnes, ielūgumus un atklātnes, kā arī apdrukāt augstās kvalitātes mapes un papīra maisiņus - gan lielās, gan mazās tirāžās.

 

Atšķirībā no citām tehnoloģijām sietspiedei ir raksturīgas :

 

  • Procesa vienkāršība un nelielas izmaksas,
  • Dažādu materiālu apdrukas iespējas,
  • Īpaši izturīgas krāsas un pamatīgs krāsas kārtas biezums,
  • Mazo un vidējo tirāžu izdevīgums,
  • Spilgts un piesātināts attēls.

Vizītkartes
Firmas Veidlapas
Paškopējošas veidlapas
Reprezentatīvas mapes
Prospekti
Bloknoti
Kalendāri
Apsveikuma kartiņas un Ielūgumi
Aploksnes
Uzlīmes
Digitāldruka
Ofsetdruka
Sietspiede