Paškopējošas veidlapas

 

Paškopējošo veidlapu izmantošanas sfēra ir visai liela: pavadzīmes, kvītis, tehniska dokumentācija. Oriģinālam identiski līdzīgas kopijas rodās pildspalvas pieskāriena vai matriču printera adatas spiediena rezultātā uz speciāla papīra, kad notiek mikrokapsulu pārtrūkšana pirmās papīra lapas aizmugurē. No mikrokapsulam atbrīvota šķidruma ķīmiska reakcija ar nākošās paškopējošas lapas pārklājumu izraisa nokrāsošanos attiecīgajās vietās, nospieduma krāsa parasti ir melna.

Pastāv 5 pamatkrāsas, ar kurām ietonē papīru paskopējošo veidlapu ražošanai: balta, zila, dzeltena, rozā un zaļa. Krāsainu lokšņu kārtību komplektos var izvēlēties, un nepieciešamības gadījumā kopiju skaits komplektā var būt vairāk par piecām, bet papīra ražotājs piedāvā arī gatavus komplektus (2, 3, 4 lokšņu). Paškopējoso papīru apdrukā ar ofseta metodes palīdzību. Vispirms attēls tiek drukāts uz katras kopijas atsevišķi, pēc tam notiek to sanešana un līmēšana noteiktajā kārtībā, attiecīgi pasūtītāja vajadzībām.

 Papildus, saskaņā ar klienta prasībām, notiek arī pasūtījuma pēcapstrāde: veidlapu numurēšana, perforācija (noplēšanas līnijas izveidošana), caurumu urbšana dokumentu tālakai izmantošanai, salīmēšana bloknotos u.t.t. Klientam tādas veidlapas var būt sniegtās divos variāntos: salīmētās pa komplektiem vai salīmētās blokos. Pa komplektiem salīmētās veidlapas ir domātās izmantošanai atsevišķi pa vienam komplektam. Pateicoties speciālās līmes izmantošanai, var noplēst no kopēja bloka katru komplektu (par komplektu uzskata dažu kopiju savilkumu pa vienai) atsevišķi, tajā pašā laikā kopijas paliek savienotās savā starpā. Blokos salīmētām veidlapām izgatavo kartona vāku ar ieliktnīti, kurš palīzd novērst ar roku rakstītā teksta pārnešanu uz citiem komplektiem nejaušības dēļ. Parasti tādas veidlapas ieteicams arī perforēt un piestiprināt ar skavu lietošanas ērtībai.

 

Paškopējošo veidlapu iespējamās pēcapstrādes shēma

 

 


Vizītkartes
Firmas Veidlapas
Paškopējošas veidlapas
Reprezentatīvas mapes
Prospekti
Bloknoti
Kalendāri
Apsveikuma kartiņas un Ielūgumi
Aploksnes
Uzlīmes
Digitāldruka
Ofsetdruka
Sietspiede