Aploksnes

 

Aploksnes tiek pārstāvētas mūsu tirgū pietiekoši plašā sortimentā un to identisko veidu vērtība var atšķirties līdz pat 40% - atkarībā no ražotāja markas. Tāpēc nelielās tirāžās apdrukājamo aplokšņu cenai nav īpašas nozīmes, bet  pie daudzu tūkstošu gab. apdrukas aplokšņu vērtība ir gala izmaksu noteicošais faktors. Aplokšņu marķējums parasti nav sarežģīts: ar "C " burtu atzīmē aploksnes bez lodziņa, bet ar "E " burtu  - aploksnes ar lodziņu. Zemāk ir aprakstīti aplokšņu pamattipi un to marķējumi.  

Sietspiede.

Sietspiedes metodei ir priekšrocības tad, kad ir nepieciešams apdrukāt nelielu aplokšņu daudzumu - līdz 300 gab. Turklāt ir jāievēro, ka aplokšņu apdrukas izmaksām sietspiedē ir cieša saistība ar informācijas izvietošanas veidu. Ja logo un adrese tiek izvietoti pretējās aploksnes pusēs vai daļēji uz atloka, apdrukas cena manāmi palielinās. Vēl viens ierobežojums - drukāšana ar sietspiedes metodi neļauj  veikt krāsas uzklāšanu līdz pašai aploksnes malai, tehnoloģijas nolūkos no attēla jābūt  2-3 mm brīvam attālumam.

Ofsetdruka. 

Aploksnes, tāpat kā firmas veidlapas, pārsvarā tiek apdrukātas ar ofseta metodes palīdzību. Tieši šīs metodes izvēles nosacījumi ir: pirmkārt - ofsetdruka ir optimālais risinājums tirāžām vairāk par 300 gab., otrkārt - ir iespējama apdruka līdz pašām aploksnes malām, izņemot 8 mm platu daļu pie augšējās malas, jo aiz tās notiek aploksnes satvēršana un pārvietošana iespiedmašīnā. Treškārt, ofsets ļauj  aploksnes dizainā izmantot rastra (fona) attēlus, nepalielinot apdrukas izmaksas. Par metodes trūkumiem var nosaukt cenas pieagumu, ja tiek apdrukāts arī aploksnes atloks, un to, ka tehniski nav iespējams apdrukāt mazas aploksnes С6 (114 x 162 mm).    

Digitāldruka.  

Visoperatīvākais drukāšanas veids, kā jau iepriekš minēts, ar kura palīdzību ir iespējama arī neliela daudzuma prezentāciju aplokšņu apdruka ar dauzkrāsainu dizainu. Mākslinieka fantāzija  netiek ierobežota, jo krāsu skaits pie digitālas izpildes metodes neispaido drukas izmaksas. Bet tomēr, pastāv divi galvēnie nosacījumi: digitāldrukai  ir iespējams lietot tikai C5 (162 x 229 mm) izmēra aploksnes un, tāpat kā sietpiedē, nevar apdrukāt aploksnes tieši līdz malai.

 

    
      


 

 


Vizītkartes
Firmas Veidlapas
Paškopējošas veidlapas
Reprezentatīvas mapes
Prospekti
Bloknoti
Kalendāri
Apsveikuma kartiņas un Ielūgumi
Aploksnes
Uzlīmes
Digitāldruka
Ofsetdruka
Sietspiede